Alt 27.Şubat.2011, 22:55   #1
Site Sahibi Kurucu Admin
marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Kasım 2010
Mesajlar: 1,551
Yaş: 36
Aslen: Site Sahibi
Hobiler: Android
Meslek: Samsung Galaxy Grand2 16GB
Tecrübe Puanı: 10
marvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond repute
Wink Android'deki bilinmeyen tehlike!!!

Geçtiğimiz haftalarda ortaklıklarının resmiliğini ilan eden Nokia ve Microsoft, Windows Phone 7 işletim sistemi yüklü telefonlar yapmak için anlaşmıştı. Bu durum, Nokia'nın meşhur işletim sistemi olan Symbian'ın kullanıcılarını biraz tereddüde düşürse de Nokia'nın Symbian'ı "şimdilik" öldürmeyeceği kesinleşti. Ama bu "şimdilik" Symbian hayranları için hiç de iyi bir anlam içermiyor.

Önümüzdeki yıla kadar Symbian işletim sistemli telefonları satmaya ve onları güncellemeye devam edecek olan Nokia, bundan sonra Symbian tabanlı yeni bir telefon üretmeyeceklerini de belirtti. Bunun anlamı kibar bir şekilde Symbian'ın öleceği demekken, Symbian hayranları hâlâ umutlular.

Nokia Singapur, Malezya ve Brunei merkezlerinin genel müdürü olan Vlasta Berka, konu hakkında Nokia E7'nin lansmanı sırasında açıklama yaptı: "Akıllı telefon platformunda çizgimizin yönünü değiştirmemiz, bu platformun tamamen yok olacağı anlamına gelmiyor. Şu andaki kullanıcılarımıza, geliştiricilerimize, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize karşı hâlâ sorumluluklarımız var. Symbian bizimle kalacak fakat sadece biraz kenara çekilecek."

Bu şekilde bir açıklamada bulunan Nokia'nın, Symbian'ı ne kadar kenara iteceğini zaman gösterecek
Rice Üniversitesi profesörü Dan Wallach, lisans öğrencilerine ağ güvenliği dersi verirken Android telefonunun ağ trafiğini, paket yoklayıcı olarak bilinen basit bir cihazla kontrol etmeye başladı. Gördükleri karşısında oldukça şaşıran profesör, bazı uygulamalarda gönderilen verilerin şifrelenmediğini ve açıktan kolayca okunabildiğini fark etti.

Örneğin resmi Facebook uygulaması, hesabın şifresi hariç hiçbir veriyi şifrelemiyor ve böylece gönderilen mesajların, bilgilerin hepsinin rahatça okunmasına olanak sağlıyor. Aynı durum Google Calendar için de geçerli. Wallach şunları söylüyor; "Facebook daha özel ve kişisel bir şey. Facebook'u yeni SSL şifreleme sistemine göre ayarlamama rağmen hesabımın şifresi hariç hiçbir trafikte şifreleme olmadı."

Facebook'tan yaptığı bir açıklamada ise SSL'nin şu anda tüm platformlarda denendiğini ve kullanıcıların güvenli olmayan kablosuz ağları kullanmamalarını önerdi. Google Calendar'ın da aynı şekilde açıktan veri gönderip almasına arama devinden yapılan açıklama, ileride bu uygulamaya bir şifreleme özelliği getirileceği yönünde

Chip


Kırık ve Çalışmayan Linkleri Lütfen Buraya Bildiriniz!
En Geç (1) Gün İçerisinde Yenileme İşlemi Yapılacaktır.


Tmearn.com Sayfası Çıkınca Dosya İndiremeyenler Lütfen Buraya Tıklayın!


Mediafire Sitesinden Dosya İndiremeyenler Buraya Bakın Lütfen Buraya Tıklayın!
marvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Alıntı ile Cevapla

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0