Alt 15.Şubat.2013, 17:52   #1
Site Sahibi Kurucu Admin
marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Kasım 2010
Mesajlar: 1,551
Yaş: 36
Aslen: Site Sahibi
Hobiler: Android
Meslek: Samsung Galaxy Grand2 16GB
Tecrübe Puanı: 10
marvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond reputemarvin has a reputation beyond repute
Wink Bilgisayar Bellekleri İçin DevrimAmerikalı bir grup bilim adamı günümüz bellek teknolojisini çok farklı bir noktaya taşıyacak bir proje geliştirdiler. Bu teknolojiyle bilgisayarların icat edilmesinden beri kullanılan 0 ve 1'lerden oluşan ikili sayı sistemi yerine çok daha geniş imkanlara sahip bir sistem gelecek. Teknoloji temelde manyeto-elektriksel maddelerin kullanılmasına dayanıyor.

Manyeto-elektriksel maddeler manyetik ve elektrik öğelerinin birleşiminden oluşmakta. Bu birleşimde elektriksel sinyaller kullanılarak manyetik öğeler kontrol ediliyor. Kolay bir şekilde yapılan bu işlem geleneksel 1 ve 0 değerlerine bağımlılığı ortadan kaldırmakta ve yeni ufuklar açmakta.

Günümüzde 2 çeşit bellek tipi bulunmaktadır; elektrik bellekler ve manyetik bellekler. Elektrik bellekler yüksek hızlarda çalışmalarıyla tanınır; fakat dinçlik anlamında zayıftırlar (Örneğin; SSD diskler). Manyetik bellekler ise daha yüksek depolama alanı sunarken hız ve verimlilikten ödün vermektedir (Örneğin; standart sabit diskler). Manyeto-elektriksel bellekler ise bu iki tip belleğin güçlü özelliklerini içerisinde barındırabilecek.

Proje için yapılan testler başarılı olmuş durumda. Fakat bu teknolojinin evlerimizde kullanılabilmesi için biraz daha geliştirilmesi gerekiyor

kaynak tamindir.com


Kırık ve Çalışmayan Linkleri Lütfen Buraya Bildiriniz!
En Geç (1) Gün İçerisinde Yenileme İşlemi Yapılacaktır.


Tmearn.com Sayfası Çıkınca Dosya İndiremeyenler Lütfen Buraya Tıklayın!


Mediafire Sitesinden Dosya İndiremeyenler Buraya Bakın Lütfen Buraya Tıklayın!
marvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Alıntı ile Cevapla

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0